GETRONAGAN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nerses Varjabedian
İstanbul Ermenilerinin öğretim mazisi, 15. yy 'ın sonlarında, genelde kilise çevresinde rahipler tarafından yönetilen "dershane" lere dayanır. Ancak resmi öğretim, Şınorhk Mıgırdiç Amira Miricanyan'ın Kumkapı'da bir ilkokul açmak için 1790 yılında aldığı resmi izinle başlar. Cemaatin bir yüksek okul açma ihtiyacı ise 1838 'de ortaya çıkar, ilerici mimarlar Garabet Amira Balyan ve Hovhannes Amira Serveryan öncü olurlar. Kudüs Birliği 'nin Üsküdar 'daki manastırı onarılıp yatılı bir okula çevrilir. Böylece "Azkayin Cemaran Surp Yerusağemi" [Kutsal Kudüs Cemaat Okulu] açılır. Nevar ki maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu okulun ömrü çok kısa olur ve birkaç yıl içinde kapanır. 1860 'larda ise Osmanlı Ermeni Anayasası 'nın (Nizamname-i Millet-i Ermeniyan) kabuluyla ikinci bir yüksek eğitim dalgası başlar. Garabet Şahnazaryan Vartabet ve Nubar Paşa öncülüğünde Hasköy 'de Nubar-Şahnazaryan Okulu açılır.

devamı»
OKULUMUZUN ULUSLARARASI İNGİLİZCE SINAVLARINDAKİ BAŞARISI

2014-2015 Akademik dönemi içerisinde öğrencilerimiz Cambridge English Sınavlarına katılmışlardır. Bu sınavlar adayların İngilizce seviyelerini uluslararası alanda en iyi derecede belgelendiren, geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek sınavlardır. 2014-2015 döneminde Türkiye genelinde 80.000 aday bu sınavlara katılmış olup bu adayların tamamı İngilizce eğitim yapan özel okul öğrencileridir. Okulumuzun sınavlardaki başarı grafiği aşağıdaki gibidir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ketpet


OKULUMUZUN MOBİL UYGULAMASI YAYINDA!!!

Okulumuz için hazırlanan GETRONAGAN mobil uygulaması sizlerin beğenisine sunulmuştur. Google Play'den, App Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz. Öneri ve görüşlerinizi uygulamanın iletişim bilgileri bölümünde bulunan mesaj gönder sekmesinden bizlere iletebilirsiniz.


google_play_psdgoogle_play_apple_store_badges_psd
Etkinlikler

Son Eklenenler

MEB Haberler

1886 - 2015
Copyright © 2008 Özel Getronagan Ermeni Lisesi
web tasarım : www.alendursun.com